Home 12 YO
12 YO Zobacz większy

40% 700 ml

160,00 zł

OCENA: 0

Wiek: 12 lat

Typ whisky: Single Malt

Kraj: Szkocja

REGION: speyside

O PRODUKCIE

Do kreacji niezwykłej kompozycji smaków Glenfiddich 12 single malt zostały wykorzystane niezwykłe składniki, które opowiadają historię piękną i głęboką. Aby kontynuować dojrzewanie whisky specjaliści czuwają nad tym, aby na plan pierwszy wysunęło się najistotniejsze serce destylatu. Przez co najmniej 12 lat Glenfiddich single malt bardzo ostrożnie, skrupulatnie i cierpliwie dojrzewa w najlepszych beczkach wykonanych z amerykańskiego dębu i hiszpańskiego dębu wiśniowego. Po dokładnie przeprowadzonym procesie starzenia, whisky pobierana jest do ogromnych beczek, w których leżakuje przez następne 9 miesięcy. Czynność ta jest szalenie istotna, ponieważ tylko w ten sposób smak Glenfiddich 12 single malt jest doskonałą gwarancją jakości i jednocześnie harmonijną duszą głębokiej kompozycji składników.

Dojrzała whisky Glenfiddich 12 - tradycja pielęgnowana przez pokolenia

Sam proces pobierania do ogromnych beczek whisky single malt jest niesamowitą tradycją, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Glenfiddich to jedyna destylarnia, w której do przeprowadzenia procesu starzenia się whisky wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane dębowe beczki. Warto nadmienić, że sam rozmiar drewna jest odpowiednio dobierany do rozpoczęcia leżakowania whisky. Tu bowiem melodie smakowe przeplatają się w taki sposób, aby odnaleźć głęboką, dojrzałą kompozycję. Dwunastoletnia single malt kreuje charakterystyczne, świeże nuty. Rozpoczyna się dość zaskakująco, ponieważ na plan pierwszy wysuwa się gruszka wpadająca w zapach subtelnego dębu. Natomiast na końcu czeka gładka, niczym morska tafla wody, wanilia - nuty te są bardzo charyzmatyczne, dlatego też mogą one towarzyszyć smakoszowi na długo po tym, gdy ze szklanki zniknie płynne złoto. To właśnie z tych smaków wypływają tradycje kraju, wartości pionierów przemysłu i marzenia niezwykłej rodziny.

Smak niepowtarzalny, przyjemnie pachnący owocową nutą - single malt Glenfiddich 12 YO

Zanim rozsmakujesz się w nutach niezwykłych i pięknie skomponowanych, zamknij oczy i skup się na zmyśle węchu. Co podpowiada? Single malt Glenfiddich 12 YO pachnie rześko, świeżo, bardzo charakternie. Tu owocowe nuty przebijają się na plan pierwszy, wśród nich można wyróżnić gruszkę, która kusi subtelną słodkością. Przyszedł czas na zanurzenie kubków smakowych, które wprost nie mogą doczekać się sprawdzenia jakości płynnego złota. W smaku znów powracamy do gładkich, bogatych ton owocowych. Wcale nie oznacza to, że jest to nudna kompozycja, oczywista i banalna. Wręcz przeciwnie! Pośród rześkich, odświeżających zapachów i smaków owocowych, pojawia się subtelna sosna i delikatna odrobina męskiego torfowiska. Powoli zbliżamy się końca, który zaskakuje! Pomimo owocowych tonacji, posmak jest długi i trwały. Specjaliści twierdzą, że końcówka zatacza krąg, który ponownie przenosi w stronę subtelnej delikatności.

Whisky Glenfiddich 12 YO powinna być podawana podczas celebracji szczególnych momentów z wyjątkowymi ludźmi, na których Ci zależy. Świetnie sprawdzi się podczas świętowania urodzin i innych specjalnych okazji, podczas których spożywane są wykwintne i eleganckie dania. Whisky single malt warto podawać w sposób schludny, z odrobiną wody lub delikatnie chłodzącymi kostkami wykonanymi z kamienia.

Jeśli więc poszukujesz whisky, która będzie celebrować momenty wspaniałe orzeźwiającą nutą owocową i subtelną delikatnością sosny, to zapraszamy do miejsca równie wyjątkowego - Squad Whisky w Poznaniu! Aby rozgrzać wyraziste kubki smakowe, w ofercie dostępna jest mała wersja Glenfiddich 12 YO, specjalnie przeznaczona do degustacji trunku. Zapraszamy!

30 innych produktów w tej samej kategorii:


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕