Home OriGinyal
Zobacz większy
Glenfiddich

OriGinyal

40% 700 ml

484,00 zł

OCENA: 0

Typ whisky: Single Malt

Kraj: Szkocja

REGION: speyside

Destylarnia: Glenfiddich

O PRODUKCIE

Whisky Glenfiddich Originyal jest inspirowana oryginalnym i szalenie charakternym Glenfiddich Straight Malt - trunek ten sprawił, że single malt stała się niezwykle popularna na całym świecie. Nic więc dziwnego, że specjaliści pragną ukoronować ten moment w historii płynnego złota kolejnym ekskluzywnym trunkiem. Można więc słusznie spostrzec, iż Glenfiddich Originyal jest luksusowym dodatkiem do kolekcji szkockich whisky typu single malt. Smak i aromat miejscami zaskakuje, aczkolwiek w pewnym momencie sięga po ponadczasowe tradycje i uniwersalne wartości. Złoty trunek został stworzony w myśl doświadczenia, które wcale nie trąci zwyczajnością i nudą. Wręcz przeciwnie! Pozyskiwane garściami doświadczenie jest niesamowitym atutem, dzięki któremu whisky zyskuje swoją ekskluzywną i luksusową odsłonę.

Mieniące się złoto w ponadczasowym wydaniu - luksusowy Glenfiddich Originyal

Przygodę po ekskluzywnej elegancji rozpoczynamy od wykorzystania zmysłu wzroku. Whisky Originyal w przygaszonej przestrzeni mieni się bogatym, lekko przyciemnionym złotem. To dystyngowany, nonszalancki odcień, który w świetlistej łunie przemienia się w subtelną opowieść o ukoronowaniu chwil niezwykłych. Połyskujący, mieniący się trunek kusi także zmysł powonienia. Pierwszy wdech zwiastuje owocową i kwiatową nutę gruszki, która można rzec, iż jest swego rodzaju znakiem rozpoznawczym Glenfiddich. Po chwili w nozdrza wsuwają się subtelne nuty dębu i młodzieńczy, biszkoptowy aromat. To zestawienie jest pełne sprzeczności.

Niemniej jednak, pomimo tworzących się słownych paradoksów, duet ten tworzy jedną, doskonale współpracującą ze sobą całość. Przechodząc dalej, docieramy do zmysłu smaku. Pierwsze nuty uderzają w słodkie, żywe i owocowe tonacje. To niczym powrót do dzieciństwa - tu wspomnienia sentymentalne przeplatają się z cichym śmiechem i radością chwili. Zaraz jednak do kubków smakowych dociera miękka, waniliowa nuta dębu. Smaki rozwijają się wraz z dodaniem odrobiny wody. W związku z tym karty swe odkrywają delikatne przyprawy, cytrusy i świeże, jeszcze ciepłe wypieki owsiane. Zakończenie tej wspaniałej historii jest przepysznie suche. To natomiast sprawia, że prawdziwy koneser whisky sięgnie po kolejny łyk młodzieńczego, surowego i oryginalnego Glenfiddich Originyal.

30 innych produktów w tej samej kategorii:


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕