Home IPA
IPA Zobacz większy

43 % 700 ml

249,00 zł

OCENA: 0

Typ whisky: Single Malt

Beczka: Ipa

Kraj: Szkocja

REGION: speyside

Destylarnia: Glenfiddich

O PRODUKCIE

Glenfiddich IPA to pierwszy tego typu eksperyment, w którym udział postanowił wziąć Malt Master - Brian Kinsman oraz Seb Jones, przedsiębiorca piwowarstwa Speyside. Współpraca została zaplanowana skrupulatnie i dokładnie. Rezultatem owocnej kooperacji jest kunsztowna IPA, której na samym początku postawiono dość niezwykły cel - zostać pionierem, wytyczyć drogę w kierunku nowego rodzaju szkockiej whisky typu single malt. Czy płynne złoto spełniło oczekiwania? Najlepszym sposobem, aby się o tym przekonać jest… zakup Glenfiddich IPA.

Whisky IPA warzona jest w beczkach wykonywanych na zamówienie. Już sama tego typu informacja sprawia, że trunek traktowany jest jako oryginalny kunszt, przed którym drzwi otwierają prawdziwi smakosze. Single malt Glenfiddich nasycony jest unikalnymi cytrusowymi nutami dojrzałego, zielonego jabłka, gruszki oraz wiosennych kwiatów. Jak więc można słusznie zauważyć, whisky jest powiewem niesamowitej świeżości, lekkości i wdzięku. IPA został uzupełnione subtelną nutą świeżego chmielu, po którym do kubków smakowych dociera długotrwała, przyjemna, wręcz kusząca słodycz.

Glenfiddich IPA - niesamowity wyczyn równie wspaniałych ludzi

Degustację whisky IPA rozpoczynamy od wizualnych spostrzeżeń. Po wzięciu masywnej szklaneczki do rąk esteci zakochają się w płynnym, bogatym złocie. Tonacja kolorystyczna jest niesamowita, ponieważ miejscami wpada w brązowe odcienie, innym razem natomiast kreuje opowieść o lekko miedzianych wydaniach. Następnie przechodzimy do zmysłu powonienia. Pierwsza, charakterna nuta to elegancka harmonia świeżego zielonego jabłuszka, gruszki i wiosennego kwiatu. Jak już wspominaliśmy aromat ten jest bardzo subtelny, lekki i odświeżający. Po zamknięciu oczu i puszczeniu wodzy fantazji przenosimy się do wiecznie zielonego sadu, w którym zamieszkują postawne, masywne drzewa. Pod gołymi stopami natomiast czuć rosę. Krople wody splatają się z wiosennymi, kolorowymi kwiatami, które raczą zmysł powonienia słodką niewinnością i romantyczną wrażliwością.

Warto jednak zaznaczyć, iż Glenfiddich IPA to nie tylko bezgrzeszny trunek. Aromat bowiem uzupełniony jest charyzmatyczną nutą chmielu i świeżych ziół. Po przejściu do właściwego etapu degustacji, kubki smakowe zalewa wibrująca cytrusowa nuta. Po chwili jednak pojawia się kremowa wanilia i odrobina świeżego chmielu. Zakończenie tej historii kusi niewinnością przeplecioną grzesznymi uciechami - w ustach bowiem króluje trwała słodycz wypełniona echem zielonego chmielu.

Single malt whisky IPA jest dowodem na to, że niezwykłe i niezapomniane wyczyny można osiągnąć wtedy, gdy wspaniali ludzie postanowią podjąć równie niesamowitą współpracę.

30 innych produktów w tej samej kategorii:


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕