Home 21 YO Rum Cask
21 YO Rum Cask Zobacz większy
Glenfiddich

21 YO Rum Cask

699,00 zł

OCENA: 0

O PRODUKCIE

Glenfiddich Rum Cask to whisky, która cierpliwie i skrupulatnie dojrzewa w destylarnii przez 21 lat. Trunek jest bardzo wykwintny, nie wstydzi się oczywistych nawiązań do ponadczasowych wartości, przemyconych w uniwersalnych tradycjach. Płynne złoto kusi bogatym i dojrzałym wykończeniem. Trunek jednak nie zapomina o wysublimowanych, delikatnych, wręcz wrażliwych nutach. Kończąc 21 lat, Glenfiddich Rum Cask leżakuje w beczkach, w których wcześniej dojrzewał karaibski rum. Nic więc dziwnego, że wśród walorów smakowych można odkryć egzotyczne nuty imbiru, figi, limonki i banana oraz żywe, korzenne ciepło toffi. W ten oto sposób whisky Rum Cask przeobraża się ze wspaniałego trunku w niezwykłe, płynne złoto. Glenfiddich 21 YO została zbudzona na Karaibach, aby następnie przejść do etapu wychowywania wśród malowniczych krajobrazów Szkocji.

Złota, intensywna i kusząco słodka whisky Glenfiddich 21 YO Rum Cask

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Whisky Glenfiddich 21 YO Rum Cask kusi więc ciemnym, szlachetnym i dojrzałym złotem. Następnie przechodzi do zauroczenia zmysłu powonienia. Pierwszy wdech sygnalizuje intensywne, słodkie waniliowe nuty. To podróż w krainę uroczego dzieciństwa, które dzięki sentymentalnym wspomnieniom odkrywa przyjemne, pełne bliskości i ciepła chwile. Następny wdech przenosi na kwiatową, kolorową łąkę. Nieopodal natomiast znajduje się oryginalny i egzotyczny sad, w którym można spotkać figi i banany. Ukoronowaniem słodkich, kwiatowych i owocowych nut jest bogaty aromat płynnego toffi. Ten dumnie wspierany jest przez zapach świeżej, nowej skóry oraz dębowego drewna.

Wreszcie docieramy do walorów smakowych. Po pierwszym spotkaniu kubki poczują miękkie, a następnie energiczne nuty pieprzne. Smak wzbogacony jest subtelnym muśnięciem dymu i suszącego się dębu. Następnie przeobraża się w nuty egzotyczne, podczas których można spotkać imbir, limonkę oraz przyprawy. Wykończenie zwiastuje natomiast bardzo długi, rozgrzewający, suchy i pikantny posmak.

Glenfiddich Rum Cask to whisky, którą na pewno docenią prawdziwi koneserzy złotego trunku. Nie należy szukać potwierdzeń doskonałości produktu, wystarczy zwrócić uwagę na fakt, iż whisky otrzymała nagrodę International Spirits Challenge Awards 2015 oraz nagrodę Scotch Whisky Masters 2015.

Zapytaj o dostępność oraz sprawdź cenę Glenfiddich 21 YO Rum Cask.

30 innych produktów w tej samej kategorii:


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕