Home 19 YO Red Wine
Zobacz większy
Glenfiddich

19 YO Red Wine

580,00 zł

OCENA: 0

O PRODUKCIE

Glenfiddich 19 year old Red Wine to już trzecia whisky w kolekcji Age Of Discovery, która upamiętnia podróż HMS Beagle z 1831 roku. Statek podróżował po całym świecie, aby wreszcie wylądować na wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Dzięki temu Charles Darwin mógł zbierać skamieniałości, które przyczyniły się do rozwoju słynnej teorii ewolucji. Historia ta jest niezwykła, dlatego też destylarnia Glenfiddich postanowiła celebrować wspomniane odkrycia w równie niesamowity sposób. Ukoronowaniem jest dziewiętnastoletnia whisky Red Wine Cask, która leżakuje w dębowych beczkach, kiedyś wykorzystywanych do produkcji aksamitnych, aromatycznie złożonych win Ameryki Południowej. W rezultacie uzyskiwany jest wyjątkowo bogaty słód single malt, który wyróżnia się aksamitną gładkością. Interesującym dopełnieniem całości są przyjemnie ciepłe, pikantne nuty.

Bogate złoto w rubinowym wydaniu - drzewne nuty ukryte w 19 YO Red Wine

Podróż po wyobraźni, w której whisky 19 YO Red Wine Cask odgrywa główną rolę, rozpoczynamy od tonacji kolorystycznej. Ta jest szlachetna, dystyngowana i nonszalancka. Tu bowiem bogate, płynne złoto dumnie wdzięczy się i flirtuje z nutą rubinu, która jest doskonale widoczna, gdy weźmiemy do ręki masywną szklaneczkę i skierujemy ją w stronę światła. Po zaczarowaniu zmysłów wizualnych, przyszedł czas na zmysł powonienia. Po delikatnym wciągnięciu powietrza, do nozdrzy przedostaje się zapach pieczonej pianki. To charakterny element whisky, który na myśl przywodzi przyjemnie trzaskające drewno w ognisku, bliskość, radość z przebywania w gronie najbliższych i zawsze pożądaną swobodę. Pieczona pianka to nie jedyny aromat, który unosi się w powietrzu. Zapachem kuszą także czerwone jagody oraz dąb waniliowy.

Po drugim spotkaniu ze zmysłem powonienia, koneser natrafia na aromat dojrzałych owoców, doskonale skomponowany z odrobiną drzewnej przyprawy. Po pierwszym spotkaniu z kubkami smakowymi, trunek raczy pikantnymi nutami, które dumnie flirtują z głęboką, gładką i aksamitną słodyczą. Dalsza znajomość z walorami smakowymi whisky 19 YO Red Wine Cask jest podróżą w kierunku bogatych nut dębu oraz słodyczy jagód. Wykończenie natomiast zwiastuje słodki, delikatnie cierpki i długo utrzymujący się posmak.

30 innych produktów w tej samej kategorii:


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕