Home 19 YO Madeira
Zobacz większy
Glenfiddich

19 YO Madeira

650,00 zł

OCENA: 0

O PRODUKCIE

To whisky, która inspiruje piękną i niezwykłą historią. Glenfiddich 19 YO Madeira powstała jako hołd złożony nieustraszonym, portugalskim podróżnikom, którzy zmienili rozumienie i postrzeganie nowego, otaczającego nas świata. To pierwsza w historii destylarnii Glenfiddich, dziewiętnastoletnia szkocka whisky typu single malt. Płynne złoto nabiera dojrzałości w beczkach pochodzących z niezależnej winnicy wyspiarskiej. Winnica ta również kreuje niesamowitą opowieść, ponieważ powstała ona w 1850 roku. Aby pobudzić arkany wyobraźni, specjaliści określili całe zjawisko równie wyjątkowym wyrażeniem - Glenfiddich Age of Discovery. Warto także zaznaczyć, iż do kreacji głębokich walorów smakowych whisky 19 YO Madeira, po raz pierwszy w historii istnienia destylarnii wykorzystano beczki, pochodzące ze wcześniej wspomnianej niezależnej winnicy wyspiarskiej, położonej na Maderze.

Ziemna barwa muśnięta przyjemnym ciepłem - bogata głębia Glenfiddich 19 YO

Ziemna, jasna barwa whisky przepleciona jest ciepłym aromatem i smakiem, który powoli zanika i płynnie przechodzi do długiej, wręcz rozkosznej słodyczy. Glenfiddich Madeira charakteryzuje się niesamowitą i bogatą głębią, które fenomenalnie współgra z samą tonacją trunku - antyczne złoto pięknie podkreśla elegancję i nonszalancję whisky. Zanim przystąpisz do degustacji Glenfiddich 19 YO, skup się na zmyśle powonienia. Nos dość szybko i intensywnie absorbowany jest przez głęboko ziemskie aromaty słodkiej, dojrzałej figi i pomarańczowej marmolady. Co ciekawe, aromaty te stanowią jedynie doskonale skomponowane tło dla jasnych nut świeżego agrestu i winogron dojrzewających na oblanej słońcem winorośli.

Aromatyczna przygoda w kierunku satysfakcji - lekko pikantne whisky Glenfiddich 19 YO

Pragniemy zaznaczyć, iż to dopiero początek przygody po niesamowitej kompozycji aromatów. Przyszedł czas na posmakowanie płynnego złota. Tu wyraźnie wyczuwalny jest lekko pikantny, rozgrzewający cynamon oraz zmiażdżony w moździerzu czarny pieprz. Nuty te dumnie spoczywają na głębokiej ziemistej podstawie. Następnie pojawia się smak karmelizowanych owoców, krystalicznego imbiru, rodzynek i odrobiny suchego dębu. Konsystencja whisky na pewno usatysfakcjonuje prawdziwego konesera trunku. Płynne złoto jest jedwabiście gładkie, delikatnie oleiste, dzięki czemu posmak w ustach przemienia się w przyjemnie rozgrzewające wspomnienie. Zakończenie degustacji zwiastuje połączenie lekkiej suchości z ciepłem, które ewoluuje w słodki posmak nuty marmolady.

30 innych produktów w tej samej kategorii:


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕