Home 15 YO Destillers Edition
15 YO Destillers Edition Zobacz większy
Glenfiddich

15 YO Destillers Edition

375,00 zł

OCENA: 0

O PRODUKCIE

Glenfiddich 15 YO Distillers Edition to szkocka whisky single malt, która kusi wyrazistą intensywnością. Trunek wykonywany jest zgodnie z obowiązującą tradycją, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Ponadczasowe wartości świetnie dopasowują się do każdej czynności, w której udział bierze whisky Glenfiddich 15 YO. Złoty trunek dojrzewa w tradycyjnych beczkach wykonanych z dębu amerykańskiego i hiszpańskiego. Warto zaznaczyć, iż whisky jest filtrowana bez chłodzenia, w celu ochrony subtelnych smaków i delikatnie intensywnego aromatu. Unikalne nuty kwiatowe w połączeniu z charakterną wonią pieprzu tworzą duet doskonały. Pomimo tego, że stoją po przeciwnych stronach barykady, razem kreują niespotykaną, oryginalną opowieść. To aksamitna, spokojna i pełna nonszalancji współpraca, która zawsze na zakończeniu zaskakuje nutą przyjemnego ciepła.

Nonszalancki design - gustowna whisky Distillers Edition

Oprócz niezwykłych walorów smakowych i aromatycznych, uwagę przyciąga także szaro-zielony i złoty, lekko przydymiony design butelki. Ten świetnie podkreśla płynne złoto trunku, które miejscami wpada w brunatne, ciemno-brązowe tonacje. Whisky więc od pierwszego wejrzenia jest bardzo sugestywna, stworzona dla wymagających koneserów trunku.

Glenfiddich 15 YO wdzięczy się głęboką tonacją złotego jęczmienia. Aby lepiej zobrazować kolor whisky, należy w wyobraźni przywołać piękną polską jesień, która mieni się ciepłymi, przyjemnymi, acz lekko przygaszonymi barwami. Po zachwyceniu się tonacją kolorystyczną płynnego złota, przyszedł czas na inspirację zmysłu powonienia. Po pierwszym krótkim wdechu, delikatny, kwiatowo-kremowy aromat z nutą świeżo zmielonego czarnego pieprzu przyjemnie muska nos. Whisky Distillers Edition ma to do siebie, że zaskakuje na każdym kroku. Po dodaniu odrobiny wody, z płynnego złota uwalnia się owocowo-waniliowa słodycz Glenfiddich.

Niezapomniany smak - pełna przeciwności Glenfiddich 15 YO

Glenfiddich 15 YO Distillers Edition pomimo zestawienia słodkich i subtelnie szczypiących zmysł powonienia aromatów, kreuje niezapomniany smak, który na pewno doceni prawdziwy koneser whisky. Przy pełnej mocy intensywności, rozgrzewający smak koncentruje się wokół pysznej, kremowej pikanterii. Jak już wspominaliśmy, odrobina wody oddziałuje na aromat, a co za tym idzie, także na zmysł powonienia. Ta sama magia dzieje się, podczas smakowania trunku. Po dodaniu odrobiny wody, przez rozgrzewającą pikanterię, przechodzi, śmiało przebija się miękka wanilia i delikatna, owocowa nuta. Posmak jest bardzo przyjemny, ponieważ ciągnie się, wydawałoby się, wręcz w nieskończoność. Tutaj spotyka się słodycz i aksamitne ciepło, które bez chwili przerwy przypomina o tym, że przeciwności uwielbiają się przyciągać.

30 innych produktów w tej samej kategorii:


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕