Home 14 YO Rich Oak
14 YO Rich Oak Zobacz większy
Glenfiddich

14 YO Rich Oak

40% 700 ml

220,00 zł

OCENA: 0

Wiek: 14 lat

Typ whisky: Single Malt

Beczka: Sherry

Kraj: Szkocja

REGION: speyside

Destylarnia: Glenfiddich

O PRODUKCIE

Szkocka whisky single malt Rich Oak kusi całkowicie oryginalnym wykończeniem. To niepowtarzalny smak i aromat, który zauroczy największych koneserów płynnego złota. Proces dojrzewania whisky zajmuje co najmniej 14 lat. To proces szalenie złożony, który wymaga cierpliwości, skrupulatności i dokładności w działaniu. Zanim trunek rozpocznie leżakowanie, Malt Master skupia się na samych beczkach i ich odpowiednim doborze. Do stworzenia oryginalnego smaku i aromatu Glenfiddich 14 YO Rich Oak wykorzystywane są beczki wykonane z hiszpańskiego i amerykańskiego, dziewiczego dębu. Każdy sumiennie wykonywany krok sprawia, że w Glenfiddich 14 YO uwalniane są dodatkowe warstwy aromatu i głębokiego smaku. Szalenie istotną czynnością jest także precyzja pomiaru czasu i obsługi wszystkich procesów. To właśnie w ten sposób kreują się niesamowite wariacje smakowe - miękkie toffi, niewinna, słodka wanilia, charyzmatyczne przyprawy oraz delikatne nuty orzechowe.

Niesamowite walory smakowe i wizualne - rozkoszuj się whisky single malt Rich Oak!

Zanim odkryjesz walory smakowe Glenfiddich 14 YO Rich Oak, skup całą swoją uwagę na zmyśle wzroku. Weź masywną szklaneczkę z trunkiem do ręki i spójrz pod światło. Co widzisz? Płynne, przelewające się złoto, flirtuje z głęboką tonacją brązowej poświaty. Tonacje ciepłe sprawiają, że doświadczysz przyjemnie rozgrzewających, najdalsze zakończenia nerwowe, chwil. Przyszedł czas na zmysł powonienia! Co czujesz? Tu wdzięczy się złożona harmonia świeżych owoców i aromatycznych przypraw. Początkowo pikantne nuty dębu, podążają za żywą wanilią i bogatym bukietem suszonych owoców. Smak więc wydaje się jedynie ukoronowaniem wyczekiwania i niecierpliwości. Po zanurzeniu kubków w płynnym złocie, za pierwsze nuty chwyta bogata, słodka wanilia o delikatnej niczym jedwab fakturze. Następnie przechodzimy do eleganckich i odświeżających nut owocowych. Po chwili wyłania się jeszcze głębszy i bogatszy, acz nadal subtelny, orzechowy charakter intensywności.

Ostatnie sekundy degustacji są niezwykłe, ponieważ rozwijają się one w pikantne, dębowe wykończenia. Posmak whisky więc towarzyszy przez kolejne chwile, które są zwieńczeniem charyzmatycznej opowieści o procesie leżakowania i dojrzewania wśród specjalnie dobranych beczek, wykonanych z najwyższej jakości drewna.

Wydawałoby się, że wspomnienie po degustacji whisky Glenfiddich 14 YO Rich Oak przeminęło z wiatrem… jeśli jednak chcesz poczuć prawdziwie realistyczny smak i aromat, zapraszamy do odwiedzenia miejsca wyjątkowego na mapie Poznania - Squad Whisky zaprasza!

30 innych produktów w tej samej kategorii:


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕