Home

Szkocka whisky 

To legenda. To mieszanka tradycji, inspiracji, wysokogatunkowej kreacji. To trunek, który zapisał się na szkockich i anglosaskich kartach historii. To powód do dumy. To najlepszy bursztynowy alkohol, który przyciąga zwolenników z całego świata. To potęga – to szkocka whisky!

Mieszkańcy Torunia i Fromborka toczą zaciekły, nieustający, zawzięty spór o Kopernika. Natomiast Szkocja i Irlandia bez chwili wytchnienia spiera się o to, gdzie whisky została wynaleziona. Według źródeł historycznych, pierwszeństwo otrzymała Zielona Wyspa – na tych terenach bowiem już w VII wieku rozpoczęto pędzenie „uisge beatha” (w języku galickim), czyli po prostu „wody życia”. Sama nazwa, jak można zwrócić uwagę jest największym współczesnym chwytem online marketingu. Oznacza bowiem coś, bez czego nie można żyć. Dewizą tą kierujemy się w naszym sklepie Squad Whisky, w którym sprzedajemy ekskluzywną, wysokogatunkową szkocką whisky.

Bez cienia wątpliwości zapraszamy do wyjątkowego miejsca, które prężnie rozwija się w Poznaniu!

Uwaga - promocja

Zobacz wszystkie

Więcej niż alkohol – szkocka whisky w niezwykłym wydaniu w Squad Whisky!

Czy wiesz, że w Szkocji powstało prawo zwyczajowe, którego głównym zadaniem jest określenie zasad produkcji bursztynowego trunku? Whisky act to prawo, którego… nie da się odwołać, będzie ono bowiem obowiązywać do końca świata! Fakt ten fenomenalnie podkreśla istotę produkcji, istnienia szkockiej whisky. Trunek pomimo upływu kolejnych lat nadal odgrywa szalenie ważną rolę w Szkocji i nie tylko… w Poznaniu, dokładnie w Squad Whisky dumnie prezentuje się na charakternych półkach i we wdzięcznych gablotach, tym samym zachęcając przybywających klientów do degustacji bursztynowej „wody życia”.

Szkocką whisky dzieli się na dwa podstawowe rodzaje – single malt i blended. Pierwszy rodzaj, czyli single malt oznacza whisky, która produkowana jest wyłącznie ze słodu jęczmiennego. Natomiast bursztynowy trunek okraszony mianem blended oznacza, iż powstał on z mieszanki różnych zbóż.

Sekret szkockiej whisky - mieszanka tradycji i inspiracji

W Squad Whisky traktujemy szkocki trunek jako coś więcej niż alkohol! Whisky nie jest dla nas ceną, etykietą… to mieszanka historii, mistycznej opowieści, w której wyrazistość przeplata się z niezwykłą tradycją. Jak na pasjonatów trunku przystało, informujemy, iż szkocka whisky potrafi być charakterna, zadziorna i niesamowita. Bursztynowa „woda życia” produkowana jest wyłącznie na terenie Szkocji. Trunek może składać się ze 100% słodu jęczmiennego lub też mieszanki innych, wysokogatunkowych zbóż. Proces leżakowania whisky traktowany i przestrzegany jest z namaszczeniem i niezwykłą skrupulatnością – bursztynowy trunek leżakuje w dębowych, używanych beczkach przez okres (minimum) trzech lat.

Poznaj cenę popularnej szkockiej whisky

W progach Squad Whisky dumnie gościmy popularne marki szkockiej whisky m.in. Dalmore, Belvienie Glenfiddich oraz Ardbeg Uigeadail. Na naszej stronie internetowej można zapoznać się z szeroką gamą oraz ceną oferowanych produktów.

Zapraszamy do Squad Whisky w celu degustacji i zakupu wysokogatunkowej, ekskluzywnej szkockiej whisky!


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕