Home
Lowlands
Filtrowanie

Whisky szkocka z regionu Lowlands 

Mile pól uprawnych, gęstych, zielonych lasów, przyjemny, świeży zapach powietrza wypełniający płuca… nie to nie opowieść stworzona na potrzeby dzisiejszego online marketingu, to rzeczywistość, która wypełnia urocze szkockie tereny Lowlands, czyli znany region z produkcji whisky.

Uwaga - promocja

Zobacz wszystkie

Szkocka whisky – łagodny klimat i niesamowita tradycja Lowlands

Lowland obejmuje wielkie miasta, czyli Glasgow oraz Edynburg, a także historyczną krainę Kingdom of Fife. Region sięga także po tereny Highland, przez Scottish Borders, Dumfries & Galloway, aż na zachód do Ayrshire & Arran. Lowland wyróżnia się bardzo łagodnym klimatem i nizinnymi użytkami rolnymi, dzięki czemu odzwierciedla doskonałe cechy regionu do uprawy jęczmienia, a co za tym idzie, także do produkcji whisky.

Szkocki trunek Lowland otrzymał czuły, słodki przydomek „Lowland Ladies”. Region bowiem słynie z wytwarzania lekkiego, tradycyjnego whisky. Bursztynowa „woda życia” charakteryzuje się słodkimi, subtelnie trawiastymi nutami, w którym delikatny styl tonacji jest wyczuwalny od pierwszych chwil degustacji.

Whisky z regionu Lowland – uroczy smak ze zbożową nutą

Bardzo często wspominamy, iż whisky to coś więcej niż alkohol. Udowadniamy to na co dzień w Squad Whisky, niemniej jednak zwracamy także uwagę na samą historię regionu Lowland. Historyczne destylarnie znajdujące się na terenach Lowland zostały zmniejszone w XVIII i XIX wieku. Wynikało to z faktu, iż popularność zaczęła zdobywać whisky typu blended, która w pewien sposób potęgowała tonacje whisky single malt. Niemniej jednak nie wszystkie destylarnie uległy pomniejszeniu. Do czasów współczesnych przetrwały tradycyjne, o bogatej przeszłości historycznej destylarnie, które kontynuują produkcję klasycznej whisky, wyróżniającej się świeżym smakiem i delikatnym stylem obcowania z degustatorem.

W ostatnich latach, kilka zupełnie nowych destylarni otworzyło własne drzwi, dzięki czemu Lowlands stało się domem dla pięciu z siedmiu wysokogatunkowych destylarni zbożowych funkcjonujących w kraju. To oznacza tylko jedno – szkocka whisky to coś więcej niż alkohol, to potęga, to powód do dumy!

Squad Whisky to bursztynowe okno na świat, które przekazuje wiedzę o wyjątkowym trunku, dzieli się pasją i niezwykłą mieszanką degustacyjnych wrażeń. W ofercie naszego sklepu gościmy whisky produkowaną w regionie Lowlands, dlatego też wszystkich delikatnych smakoszy zapraszamy do Squad Whisky, czyli wyjątkowego miejsca na mapie Poznania.


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕