Home
Irlandia
Filtrowanie

Irlandzka whisky - zobacz ofertę naszego sklepu 

Szkoci mają whisky, Irlandia natomiast ma whiskey. Różnica niewielka, niemniej jednak szalenie istotna. Bursztynowy trunek z Irlandii uznawany jest za jeden z najlepszych alkoholi świata. Niezależnie od tego, czy występuje jako single-malt czy blended (mieszana) systematycznie przyciąga grono kolejnych zwolenników, tym samym zyskując coraz większą popularność na całym świecie.

Podążając tym tropem, do naszego sklepu w Poznaniu, do Squad Whisky, zaprosiliśmy wysokogatunkowy irlandzki, mieniący się bursztynowym zabarwieniem trunek. W internetowych przestworzach prezentujemy jego historię, kreujemy online marketing, który zachęci wysmakowanych degustatorów i nowicjuszy, do odwiedzenia wyjątkowego miejsca na mapie Poznania!

Uwaga - promocja

Zobacz wszystkie

Irlandzka whisky – niezwykła historia bursztynowego trunku

Na etykiecie butelek widnieje napis „Irish Whiskey”. Do nas nie przemawia jedynie prostota tego określenia, pragniemy wniknąć głębiej – jesteśmy bowiem S(q)kładem pasjonatów whisky.

Okazuje się, iż trunek musi spełniać pewne warunki, aby otrzymać znamienite „Irish Whiskey”. Przede wszystkim „woda życia” musi być destylowana i leżakować na terenie Irlandii lub Irlandii Północnej. Irlandzka whisk(e)y powstaje z zacieru zbożowego. Przechodząc dalej – maksymalna zawartość alkoholu w wytworzonym spirytusie może mieć 94,8% (przekroczenie tej wartości dyskwalifikuje trunek do otrzymania etykiety z napisem Irish Whiskey). Jako wisienkę na torcie dodajemy fakt, iż bursztynowy trunek z Zielonych Wysp musi leżakować w drewnianych beczkach przez okres przynajmniej trzech lat.

To jedynie początek opisu irlandzkiej whiskey. Jeśli pragniesz dosięgnąć mistycznych wyżyn bursztynowego trunku, zachęcamy do odwiedzin naszego sklepu w Poznaniu – Squad Whisky. Obiecujemy, iż inspirujące historie odbędą się w towarzystwie degustacji niezwykłej „wody życia”.

Sklep z irlandzką whisky – odkryj magię degustacji!

Warto zaznaczyć, iż whiskey produkowana w Irlandii to przeważnie typ blended, czyli mieszany – to właśnie w nich zachodzi proces kupażowania spirytusów zbożowych (głównie żytnich) i jęczmiennych. Istnieją także inne rodzaje, niemniej jednak ich wytwarzanie odbywa się znacznie rzadziej np. typ straight whiskey. Ten rodzaj bursztynowego trunku produkowany jest z zacieru, przygotowanego z mieszanki zbóż – straight whiskey po przeprowadzonej destylacji się nie miesza. Ponadto, istnieje także Irish whiskey typ single malt, która wytwarzana jest wyłącznie ze słodu.

Czym zaskoczy Cię whisky z Irlandii?

Irlandzka whisk(e)y kusi delikatnym smakiem, łagodnymi dla podniebienia tonacjami. Istnieją oczywiście różne interpretacje bursztynowego trunku – w niektórych butelkach korzenny charakter przeplata się z owocowym posmakiem, w innych zaś na plan pierwszy wysuwa się bogaty, głęboki charakter, który chętnie uraczy mieszanką tradycji, kunsztu i niedoścignionego wdzięku „wody życia”.

Aby przekonać się na własnym podniebieniu, jak to z irlandzką whisky jest naprawdę, zapraszamy do Squad Whisky w Poznaniu, gdzie poznasz m.in. jej cenę.


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕