Home
Speyside

Whisky szkocka z rejonu Speyside 

Według wielu, nie tylko mieszkańców Szkocji, Speyside uznawany jest za rejon z najładniejszą scenerią, w której bujne, soczyste, intensywnie niezwykłe krajobrazy wysuwają się na plan pierwszy. Ten aspekt pokochały estetyczne dusze! My jednak pokochaliśmy Speyside za coś jeszcze… za coś świeżego, płynnie bursztynowego i intensywnie wyrazistego – za whisky oczywiście! W tym miejscu należy dumnie zauważyć fakt, iż Speyside to teren, na którym funkcjonuje mniej więcej połowa wszystkich szkockich destylarni whisky!

Uwaga - promocja

Zobacz wszystkie

Whisky ze Speyside – magiczny region, najładniejsza sceneria i słodycz bursztynowego trunku!

Speyside znajduje się w magicznym regionie Highlands, na wschód od Inverness. Obejmuje błyszczące wybrzeże Moray i majestatyczny Park Narodowy Cairngorms. Rejon swoją nazwę zawdzięcza roziskrzonej, szumnej rzece Spey, która biegnie przez cały obszar Speyside. Co ciekawe, destylarnie whisky znajdują się w pięknych otoczkach, gdzie rozchodzi się przyjemne bulgotanie źródeł. Bogata podaż czystej wody i niezwykle urokliwy obszar, czyli położenie w głębi lądu wspomaga produkcję gładkiej złożoności whisky. W ten oto sposób kreuje się elegancki kontrast pomiędzy słodyczą bursztynowego trunku ze Speyside a słonym, o torfowym zabarwieniu whisky, które jest produkowane przez destylarnie w innych regionach. „Woda życia” Speyside charakteryzuje się słodkimi, owocowymi nutami, w których zauważa się aromat dojrzałych gruszek i… sułtanek! Niektóre whisky pochodzące z tego regionu wyróżniają się wyrafinowanym zadymieniem oraz orzechowymi wyczuwalnymi przez kubki smakowe podpowiedziami.

To nie cena ma znaczenie, a region – whisky z Speyside w naszym S(q)ładzie!

W Squad Whisky aromaty dumnie krążą po wnętrzu. Jesteśmy magicznym miejscem na mapie Poznania, które opowiada m.in. o whisky pochodzącej z rejonu Speyside. Warto wspomnieć, iż samo rozmieszczenie destylarni na tak małym obszarze jest dość ujmujące i niezwykłe – nigdy bowiem, odwiedzając ten region nie można znaleźć się w oddali od jednej, czy nawet dwóch destylarni. Speyside to miejsce, w którym znajdują się producenci wytwarzający bursztynowy trunek na małą skalę według tradycyjnych metod. Region ten to także miejsce skupiające najsłynniejsze na całym świecie, piękne destylarnie. Jak więc można słusznie spostrzec, Speyside to doskonałe miejsce, aby nauczyć się wszystkiego o sztuce tworzenia wysokogatunkowego trunku!
Mieszanka tradycji, aromatów słodkich, delikatnych, subtelnych czy też intensywnie wyczuwalnych jest w zasięgu ręki… a raczej myszki! Na naszej stronie internetowej Squad Whisky prezentujemy produkty i ich ceny w całej okazałości. Aby delektować się i degustować whisky ze Speyside, zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się w Poznaniu.


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕