Home
Islay

Whisky szkocka z wyspy Islay 

Islay to jedna z wielu małych wysp, która znajduje się poza zachodnim wybrzeżem Szkocji. Fakt ten jednak sprawia, iż Islay wyróżnia się na tle tłumu, dzięki czemu można ją bardzo łatwo zapamiętać. Jako Squad Whisky i pasjonaci bursztynowego trunku nie mogliśmy przejść obok tego regionu niepostrzeżenie i obojętnie! Do swojego asortymentu zaprosiliśmy whisky z Islay, która kusi wysmakowanych degustatorów mocnym, charakternym posmakiem!

Uwaga - promocja

Zobacz wszystkie

Whisky z Islay – wyspa, która budziła postrach i jednocześnie kusiła aromatem bursztynowego trunku!

Islay ma jedynie 25 mil długości. Wyspa charakteryzuje się skalistymi zatoczkami i … aż ośmioma aktywnymi destylarniami bursztynowego trunku. Nic więc dziwnego, że o tym rejonie mówi się – „Wyspa Whisky”. W kuluarach bursztynowego trunku wszyscy twierdzą, iż wyspa na to po prostu zasłużyła. Większość oryginalnych destylarni na wyspie Islay zaczynała jako destylarnie rolnicze, które wycofały się do miejsc zacisznych i jaskiń po tym, jak po raz pierwszy (w XVII wieku) został wprowadzony podatek akcyzowy na whisky. W rzeczywistości urzędnik odpowiadający za pobieranie akcyzy nie odważył się postawić stopy na Islay. Przez ponad 150 lat wyspiarze budzili lęk wśród mieszkańców Szkocji – zostali oni uznani za ludność barbarzyńską i dziką. Współczesność przeobraziła wcześniejsze uprzedzenia i stereotypy. Aktualnie wyspa Islay traktowana jest jako jedne z najbardziej gościnnych miejsc Szkocji.

Whisky z wyspy Islay – degustuj niezwykłą gościnność w Squad Whisky!

Tereny wyspy Islay wyróżniają się obfitą obecnością torfu. Powietrze przeplecione zapachem świeżej źródlanej wody i jęczmieniem uprawianym na roli przez lokalnych gospodarzy wpłynęły na aromat i smak wysokogatunkowej whisky. W bursztynowym trunku single malt z Islay na plan pierwszy wysuwa się unikalny, szlachetny zapach i smak… torfu. Wyspa często atakowana była przez burzliwe sztormy Atlantyku – słony strumień wody przeniknął do głębokich warstw magazynów i dojrzewającej w beczkach jeszcze uśpionej whisky. Bursztynowy trunek z Islay jest ostry, mocny, pełny nieposkromnionego charakteru. Zmysł węchu degustatora wyczuje lekko przydymiony zapach, natomiast podniebienie rozsmakuje się w morskich nutach trunku.

W Squad Whisky dostępne są bursztynowe trunki pochodzące z wyspy Islay. Kreując degustacyjne wrażenia, zapraszamy do posmakowania whisky w naszym sklepie, wyjątkowym miejscu na mapie Poznania. Natomiast online na naszej stronie internetowej dostępne są informacje dotyczące produktów – dokładny opis, cena… pamiętaj, że na tym prezentacja whisky się nie kończy!


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕