Home
Filtrowanie

Whisky - zobacz ekskluzywne alkohole z naszej oferty 

Szkocja to kraj, który nieodzownie kojarzy się z bursztynowym trunkiem. W kuluarach nawet utarło się powiedzenie, iż słowa „whisky” i „szkocka” to synonimy, które wręcz muszą dumnie prezentować się tuż obok siebie. Niemniej jednak okazuje się, że historia whisky rozpoczyna się w południowej części Wysp Brytyjskich. Wyruszając w inspirującą podróż dotrzemy do magicznych zakątków świata, w których egzotyka przeplata się z niezwykłym procesem destylacji, tajnikami degustacji, wyrazistym smakiem i bursztynowym kolorem odzwierciedlającym jakość premium! Gotowi? Squad Whisky zaprasza!

Uwaga - promocja

Zobacz wszystkie

Dobre whisky? W Squad Whisky dostępne jest tylko najlepsze!

Squad Whisky to wyjątkowe miejsce w Poznaniu. Kreując styl wnętrza, kierowaliśmy się niezwykłą historią „wody życia”, która zaskakuje, podbija serca i inspiruje. Ściany surowej cegły przeplatają się z intensywną czernią mebli np. skórzanych, pikowanych kanap, na które zapraszamy klientów. To właśnie w tym miejscu opowiadamy historię dobrego whisky i zdradzamy tajniki degustowania bursztynowego trunku.

Wiemy, że każdy współczesny klient nie lubi „kupować kota w worku”, dlatego też w ofercie Squad Whisky znajduje się szeroka gama otwartych butelek. Oznacza to, że przed zakupem można skosztować whisky (i nie tylko!) i dzięki temu poznać nowe, świeże, wyraziste smaki. Pasjonaci ze Składu Whisky pragną odkryć preferencje klienta, dlatego też na miejscu, w sklepie w Poznaniu przeprowadzą wywiad, który ukierunkuje smakowe zmysły na właściwe tory, w wyniku czego zostanie wybrana najlepsza butelka whisky.

Historia whisky – alkohol, który podbił świat!

Czy wiesz, że na całym świecie co sekundę sprzedaje się aż 27 butelek whisky? Fakt ten jedynie potwierdza fenomen bursztynowego trunku! „Woda życia”, a dokładnie sam proces destylacji został wynaleziony przez Egipcjan i Chińczyków w celu ekstrakcji (wyodrębnienia) perfum. Następnie pojawił się Europie, w XI wieku za sprawą mnichów, którzy wykorzystali go do destylacji wina, a dokładniej do wytwarzania winiaku.

Korzeni whisky należy szukać w Irlandii. To właśnie w tym kraju, już przez XII wiekiem rozpoczęto proces destylacji bursztynowego trunku z jęczmienia. Co ciekawe, w Szkocji whisky, nazywana w języku gaelickim „uisge beatha”, pojawiła się za sprawą… irlandzkich mnichów.

Z czasem whisky pojawiła się w rękach rolników, którzy rozwinęli i udoskonalili proces destylacji trunku. Po pewnym czasie monopol na wytwarzanie bursztynowego alkoholu otrzymał Cech Lekarzy i Balwierzy – whisky była produkowana jedynie do celów leczniczych. Popularność trunku przybrała na sile, dokładnie tak samo jak nielegalne wytwarzanie, które było karalne. Już w 1644 roku na whisky nałożono pierwszy podatek. Wtedy też zaczęły powstawać pierwsze wytwórnie o charakterze prywatnym… Historia whisky jest niezwykła, kryje wiele ciekawych tajemnic, dlatego też jeśli chcesz poznać jej dalszy ciąg, odwiedź Squad Whisky w Poznaniu!

Nie tylko szkocki produkt i wysoka cena, czyli jakie są rodzaje whisky?

Jak zostało wspomniane, whisky najbardziej kojarzy się ze Szkocją, niemniej jednak tło historyczne dowodzi inaczej. W związku z tym, w naszej ofercie dumnie prezentują się bursztynowe trunki ze Szkocji, dokładnie z regionów – Lowlands, Speyside, Islay, Highlands, Campbeltown oraz z Wysp. Ponadto, do Squad Whisky zaprosiliśmy „wodę życia”, która powstaje na terenie Stanów Zjednoczonych, Japonii oraz Irlandii. Każda jest oryginalna, każda kreuje nuty wyjątkowe, każda opowiada inną historię, prezentuje inny rodzaj i cenę – whisky w naszym S(q)kładzie to prawdziwy fenomen!

Ekskluzywna whisky – doceniana przez najbardziej wymagające kubki smakowe!

Bardzo często bywa tak, iż klient musi „przespać się” z podjęciem decyzji - i w tym przypadku, Squad Whisky znalazło rozwiązanie doskonałe. Przygotowaliśmy bowiem specjalne buteleczki degustacyjne, które można zabrać ze sobą do domowego zacisza. Już sobie wyobrażamy te bezcenne chwile… gdy smakosz zasiada w ulubionym, dużym fotelu. Na stoliku kawowym, tuż obok znajduje się bursztynowe, płynne złoto, które od samego początku raczy zmysły wizualne. Sięgając po grube szkło, w tle rozchodzi się przyjemny brzęk intensywnie chłodnych kostek lodu. Wyrafinowane towarzystwo kreuje degustacyjne wrażenia, którym nie sposób się oprzeć. Wyraziste, świeże, intensywne tonacje pozostają nie tylko wśród kubków smakowych, ale przede wszystkim w myślach, które dnia następnego wiodą klienta z powrotem do Squad Whisky, gdzie ekskluzywna butelka już niecierpliwie na niego wyczekuje.


Czy masz skończone 18 lat?


TAK ✓NIE ✕